Geoblog.pl    dorenka    Podróże    Londek nie zza szkolnego biurka    Baker Street i London Bridge

Baker Street i London Bridge

Wielka Brytania
Wielka Brytania, London Bridge

W godzinę z kawałkiem docieramy do Baker Street. Tu spożywamy nasze pierwsze angielskie śniadanie. Brat idzie do pracy, a ja z synem odtąd przez kilka godzin będę poruszać się po Londku sama. Wyposażeni w mapkę metra i Oystery, czyli karty miejskie na całą komunikację - włącznie z metrem i kolejką naziemną niczego się nie obawiamy.

Gdzie ruszamy? - Zobaczyć London Bridge! - odpowiada młody. Popieram. Mam wrażenie, że go nigdy nie widziałam, ponieważ nie jest to ten most, który znamy jako symbol Londynu.

W okolicach London Bridge Station stolica UK rozkopana jak Warszawa. Ekrany, siatki, panowie z młotami pneumatycznymi. Oddycham z ulgą i nie mam już kompleksów mieszkanki wiecznie budującej się stolicy. Widocznie to norma europejska.

Ale gdzie ta Tamiza? Głęboki wdech przy podmuchu wiatru i już wyczuwam w zapachu charakterystyczną rzeczną wilgoć. Tam idziemy. Bez mapy i kompasu trafiamy wprost na nabrzeże. To tu. Most jest. Mało porywający widok. Po drugiej stronie wyłania się kopuła Saint Paul's Cathedral.

HANIAH
HANIAH - 2020-10-16 14:23
Swietny opis!

zwiedziła 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 19 wpisów19 21 komentarzy21 59 zdjęć59 0 plików multimedialnych0